Nyakunkon a nyár, ideje a vakációt tervezgetni! A görög szigetvilág páratlan szépsége és sokszínűsége turisták millióit vonzza minden évben. Közelsége, mediterrán fekvése és kiváló strandjai miatt a tömegturizmus egyik legfőbb célpontjává vált Európában. A görög válság miatt nem is kell olyan mélyen a zsebébe nyúlnia annak, aki Nyugat-Európa helyett Korfut választja nyári vakációja helyszínéül. Sokakat elriaszt azonban az elsősorban Angliából és Németországból érkező bulizó fiatalok kavalkádja. Emiatt viszont nem kell lemondania az utazásról annak sem, aki a sziget természeti szépségét és kulturális örökségét, gasztronómiáját szeretné elsősorban élvezni.
A legfontosabb turistalátványosságok közé tartozik Korfu városa, amely műemléképületeivel és zöld zsalus, keskeny és magas ablakaival a velencei uralom nyomaira emlékeztet bennünket. Számos múzeum vár felfedezésre, amelyekről bármelyik útikalauzban találunk bővebb információt. Feltétlen kóstoljuk meg az igazi görög gyrost, és a nyárson forgatott egybensült bárányt is. Érdemes ellátogatni az Achillion palotába is, amelyet mesés kertjeivel Erzsébet osztrák császárné és magyar királyné (Sissi) építtetett.
Mi azonban olyan helyeket szeretnénk figyelmetekbe ajánlani, amelyek a sziget felfedezésére ösztönöznek. Mozduljatok ki a szálloda, tengerpart és Korfu városa által megszabott háromszögből! Pattanjatok robogóra, vagy béreljetek autót, és irány a sziget!
Paleokastritsa
A nyugati parton igazi gyöngyszemre bukkanhatunk, ha ellátogatunk Paleokastritsába. A sok kis öblöt vízibiciklivel fedezhetjük fel a legegyszerűbben. Legalább két órára béreljük ki, ha strandolni is kedvünk támad, mivel a csipkézett partszakaszon csak úgy repül az idő. Ha szerencsénk van és nem túl erős a hajóforgalom, itt-ott delfineket is megpillanthatunk. A parti séta után induljunk el észak felé a dombok irányába. Ha kigyönyörködtük magunkat a kilátásban, álljunk meg az utcai árusoknál, és vegyünk a szigeten termesztett olívaolajból, a kecskesajtból és a különböző helyi borokból. Ajándéktárgyat is a környéken érdemes beszerezni, olajfából készített tálakat és dísztárgyakat sok helyen láthatunk az út szélén.
Afionas és az iker-öblök
Paleokastritsától északra találjuk a festői kis falucskát, Afionast, amely számos kellemes étteremmel és panzióval várja a látogatókat. A Dionysos étteremben frissen fogott grillezett halakat, nyúlhúsból készített paradicsomos húsgombócot és bárányhúsban gazdag, zöldségekkel és fetával alufóliában egybesütött raguspecialitást kóstolhatunk. Aki egy könnyed salátát szeretne csak elfogyasztani, öntetként kérje a ház saját termesztésű fűszeres olívaolaját. A tengerszint felett 300 méterre kiemelkedő kis félszigetről csodás kilátás nyílik északra Arillas, dél-keletre Agios Georgios szomszédos településekre is, amelyek felkapottabbak a nyaralók körében homokos tengerpartjaikkal és koktélbárjaikkal. Afionas tengerpartja a félsziget csücskében bújik meg, csak a dombokon átkelve egy keskeny ösvényen érhetjük el fél óra gyaloglás után, ám a sziklás terepről való leereszkedést kárpótolja az iker-öblök, a kristálytiszta azúrkék víz és a természet háborítatlansága.
Logas és a Szerelmesek csatornája
Ha a strandot, az üdítő koktélokat és a romantikus naplementét együtt akarjuk élvezni, akkor a mi helyünk a Sunset Beach Logason. A Panorama Restaurant & 7th Heaven Cafeba akkor is térjünk be, ha csak átutazóban vagyunk, és inkább a szomszédos, de zsúfolt Sidariba tartunk. Egyedülálló homokkő szikláit kivájta a víz, és az erózió szüntelenül formálja a Canal d’Amour csatornát is. A sekély víz ideális kisgyermekekkel a pancsolásra. A vízi kalandra vágyók béreljenek motorcsónakot, és ugráljanak valamelyik tízméteres sziklaszigetecskéről a vízbe.
Pantokrator-hegy
A sziget legmagasabb csúcsa csaknem eléri az ezer métert. Pompás kilátásban lesz részünk, ha felkapaszkodunk rá kacskaringós útjain: egészen Albániáig ellátunk a tetejéről. A túrázóknak remek lehetőség, ha gyalog akarják a csúcsot megmászni, és közben élvezhetik a természet szépségeit és a különböző orchideákat is. A hegy tetején pihenjünk meg a monostor árnyékot adó falainál, és figyeljük meg az itt fészkelő fecskéket is.
Érdekesség
Tudtátok, hogy a sziget görög neve Kérkira, aki a görög mitológiában egy gyönyörű nimfa volt? Poszeidón, a tengerek istene beleszeretett és elrabolta őt, a szigetet pedig neki ajándékozta, és róla nevezte el.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: