Miles & Meals

Magyar sikerek top 6, azaz az ország legjei 2013

Újévkor mindenki számot vet, hogy milyen sikereket ért el az elmúlt esztendőben. Ez alkalommal hazánk csak úgy remekelt, több nemzetközi elismerést is kaptunk: városaink, filmjeink és formációink egyaránt taroltak.  Íme, a toplistánk Magyarország külföldi tündökléseiből.

Fireworks-New-Year-2013-HD-Wallpaper

 

1. Pécs a 38. a New York Times The 46 places to go listáján

Baranya megye központja felkerült a neves amerikai lap 2013 januárjára összeállított listájára. Bár annak idején volt gond bőven a kulturális fővárossá fejlesztéssel, a lap munkatársának mégis elnyerte a tetszését a végeredmény, hiszen összefoglalóban külön kiemelte.

„Kulturális háló Magyarországon – A határtalan város: A magyar város 125 mérföldnyire fekszik Budapesttől és egy kőhajításnyira a horvát határtól. A magyar, a horvát és a muszlim kultúra kereszteződése: a keskeny utcákat szegélyező épületek különböző stílusúak, a barokktól egészen a 19. századi tarka faragott díszítéseken át a fürdőig és egyéb maradványokig, amik a török megszállás idejéből valók. Miután 2010-ben Európa kulturális fővárosának választották, nagy fejlődésen ment keresztül: megnyílt az 1000 férőhelyes Kodály központ, a Zsolnay Kulturális negyed pedig csak úgy virágzik – a művészet, a zene és a gyermekprogramok helyszínévé vált.” – írja Sarah Wildman, a New York Times ismertetőjében. Pécs a 38 hely megszerzésével olyan helyeket előzött meg, mint például az USA fővárosa Washington, D.C., vagy az örök szerelem és a divat városa, a Rajna parti Párizs.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

 

2. Az Attraction a Britain’s Got Talent győztese

Az Attraction Látványszínházat Szűcs Zoltán – a Hip Hop Boys egykori frontembere – hozta létra még 2004-ben. A 2007-ben a Csillag születikben is bemutatkoztak. A 12 tagú csapat több külföldi fellépés után úgy döntött, hogy Londonban is szerencsét próbál: jelentkeztek Anglia legnagyobb tehetségkutatójába, a Britain’s Got Talentbe. A zsűri és a közönség is tárt karokkal fogadta különleges produkcióikat és 2013. június 8-án meg is nyerték a versenyt. A fináléban előadott műsorral Nagy-Britannia előtt tisztelegtek. Felvonultatták az angolság jelképeit, és büszkeségeit Winston Churchilltől egészen a 2012. évi nyári olimpiai játékokig.

Sikerüket követően Csák János magyar nagykövet telefonon keresztül élő adásban gratulált nekik. Budapesten pedig a brit nagykövet fogadta őket.

 

3.  Deák Krisztina Aglaja című filmje 4 díjat is bezsebelt a monte-carlói nemzetközi filmfesztiválon.

A film 3 Aranynimfát nyert júniusban:

Az egyik a legjobb színésznőnek járó díj, amit Ónódi Eszter vehette át. A másik kettő pedig a legjobb rendezés és a legjobb tévéfilm díja.

Mindezek mellett pedig megkapta a Monacói Vöröskereszt különdíját is

Így a tavaly októberben bemutatott alkotás, minden idők egyik legnagyobb televíziós sikerét érte el.

A cirkuszi világban játszódó film anya és lánya különleges viszonyát és az őket gyötrő félelmeket mutatja be.

 

4. Top 25 Cities in the World: Budapest a második helyen

A Condé Nast Traveler 26. alkalommal állította fel a legjobb városok listáját olvasói szavazatok alapján, az eredményt októberben tették közzé. A magazin szerint az idei lista a valaha létrehozott legátfogóbb rangsorolás,hiszen 1,3 millió leadott szavazat alapján jött létre. Ez pedig számunkra igen kedvező, hiszen fővárosunk a második helyen áll az Itáliai Florence-el holtversenyben.

budapest002_1024x768

Budapest a klasszikus remekmű érzetét kelti.

Más érzést, mint a többi európai város.

Rengeteg látnivaló akad, nagyszerű ételeket ehetsz és könnyű bármit megtalálni.

Az épületek bájt és előkelőséget sugároznak.

Budapestel kapcsolatban minden elbűvölő… – Sorolták a cikkben

 

5. Nagydíj A Nagy füzetnek Karlovy Vary-ban, sőt az  Oscarra is esélyes

Szász János filmje Agota Kristóf regénye alapján készült. Két ikerfiúról szól, akik a háború elől a nagyanyjukhoz kerülnek vidékre. Rajtuk keresztül tárul fel a háború embertelensége…

A film szeptemberben a Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztiválon megnyerte a fődíjat, azaz az Arany Glóbuszt. Azóta pedig felkerült az idegen nyelvű filmek 9-es listájára, amiből később az Oscar-jelölteket választják. A magyar nyelvű filmek közül utoljára Szabó István Hanussen című alkotását jelölték a díjra még 1989-ben. A jelöltek listáját január 16-án jelentik majd be.

 

6. Budapest a világ legbecsületesebbek toplistájának élén

Érdekes kísérletbe kezdett a Reader’s Digest magazin: Pénztárcákat „hagyott el” 16 városban, városonként 12-t, a tárcák mindegyike 50 dollárnyi készpénzt, családi fotókat, bankkártyákat és egy telefonszámot tartalmazott. „A becsületességi verseny” első helyén Helsinki végzett, itt 11 tárca lelte meg “eredeti gazdáját” A második India legnépesebb városa Mumbai lett: 9-et szolgáltattak vissza. A harmadik helyen pedig fővárosunk, Budapest végzett 8 becsületes megtalálóval.

identity-theft-what-to-do-if-your-wallet-is-lost-or-stolen

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!