„Igyekszem nem előre vagy hátra nézni, inkább felfelé tekintek” –mondta Charlotte Bronte, pedig az ő idejében ilyen csodás látványban biztos nem volt része.
Ők is csak egy kis árnyékra vágytak a nagy nyári melegben:
Portugáliában, Agueda-ban indult az „Umbrella Sky Project” azért, hogy feldobják az utcákat.
De a júniustól szeptemberig látható az installáció ennél többet tud, megóv az erős napsugaraktól, és egy jó kis nyári zuhé esetén sem ázunk el.
(Fotó: Marilyn Marques)
Montreálban is egy művészeti projektrésze volt, hogy pici rózsaszín gömböcskékkel díszítettek fel egy utcát.
Ezek alatt rózsaszínben látjuk a világot.
Madridban is kreatív az árnyékolástechnika:
A legismertebb égi díszek a tibeti imazászlók. A házak, kolostorok, magaslatok vagy a hágók tetején lobogó színes imazászlókat „Szélparipának”nevezik a helyiek.
A zászlókra imákat, egyes istenségek képmásait és mantráit, valamint jó szerencsét hozó fohászokat nyomtatnak, hogy a szél mindenfelé közvetítse hatásukat.
A Szélparipa védelmezi a veszélyes, magas helyeken utazókat, védelmet ígér a káros helyi erők ellenében, főként pedig elősegíti a jólét, a bőség és a szerencse gyarapodását. (Forrás: terebess.hu)
A papel picado mexicoi néphagyomány. Színes papírból ollóval vagy késsel különböző mintákat vágnak ki: virágokat, madarakat és koponyákat.
Ezeket halottak napján, esküvőkön, karácsonykor, húsvétkor, vagy a gyerek 15. szülinapján, ami ott a nővé válás ünnepe aggatják ki a házak közé.
Koreában nagy hagyomány a lámpások kifüggesztése. Templomokat gyakran díszítenek vele. A lampion fesztiválon ezzel a sok színes lámpással díszítették fel a Jogyesa templomot Szöulban.
De lampionokból a csupa fehér is gyönyörű. Ezek itt a Bongeunsa templomot díszítik, Gangnam-ban, Koreában
Lampion-alagút a dél-koreai Busan Beomeosa templománál.
Az éjszakai égbolt is rejt csodákat. Mintha az “Aranyhaj” című mesébe csöppentük volna.
Taiwanban az éjszakai lampion fesztivál ilyen hangulatos:
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: