„Ha majd kivágtad az utolsó fát, és megmérgezted az utolsó folyót, kifogtad az utolsó halat, rájössz, hogy a pénz nem ehető”.
Egyre több olyan állatos fotóval talákozom, ami pont úgy, mint a 9.11 képei, kitörölhetetlenül beégnek az emlékeim közé.
Tisztán fel tudom idézni azt a pillanatot, amikor az utolsó északi fehér hím orrszarvú fotóját láttam, melyet vadőrök kísértek…
…vagy amikor a National Geographic magazinban megpillantottam azokról a koalákról készült képeket, amelyek a természetes élőhelyük elvesztése miatt a városok közelébe kerültek, így autóbalesetek, vagy kutyatámadások áldozataivá váltak.
Most egy olyan fotó nem hagy nyugodni, amelyen egy jegesmedve anya öleli a kis bocsát és egy parányi jégdarabon sodródnak a nyílt tengeren.
Arról is nemrég olvastam, hogy a tengerben úszkáló műanyag hulladék miatt mintegy 700 állatfaj a kihalás szélére került.
A számok sokaknak nem mondanak semmit, de remélem, ezek a képek majd felébresztenek.
Ez az olajszennyezés egyik következménye.
Nagyon is találó az az indián mondás a bevezetőben: „Ha majd kivágtad az utolsó fát, és megmérgezted az utolsó folyót, kifogtad az utolsó halat, rájössz, hogy a pénz nem ehető”.
És ez a mi hibánk!
(Fotók: A Deep Green Resistance és a One Green Planet oldaláról, a koalás a National Geographic weboldaláról, a jegesmedve pedig Ira Meyer munkája. )
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: